Lukujärjestys

LUKUJÄRJESTYS HINNASTO KOULUTUSEHDOT LUKUVUOSI TOIMIPISTEET OPETUSSUUNNITELMA TANSSITARVIKKEET TANSSIETIKETTI MUUTOSILMOITUKSET

LAPPEENRANNAN TANSSIOPISTO LUKUVUOSI 2020-2021

Klikkaamalla koulutuksen nimeä/toimipistettä näet lukujärjestyksen. Jos katsot lukujärjestystä mobiililaitteella, näet tanssitunnin kellonajan ja opettajan nimen pyyhkäisemällä näyttöä hieman vasemmalla tai kääntämällä laitteen vaaka suuntaan.


LAPSI-VANHEMPI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LAPSI-VANHEMPI KE 17.15-18.00 SALI 4 VERA 19.8.


LASTENTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI A 4-5 TO 17.30-18.15 SALI 4 VERA 13.8.
LASTENTANSSI B 4-5 MA 17.30-18.15 SALI 2 VERA 17.8.
LASTENTANSSI A 5-6 PE 17.00-17.45 SONJA-SALI MARINA 14.8.
LASTENTANSSI B 5-6 LA 10.45-11.30 SONJA-SALI ANU 15.8.
LASTENTANSSI A 6 TO 18.15-19.00 SALI 4 VERA 13.8.


POIKIEN TUNNIT

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
WILLIPOJAT 2, 5-6v. TO 17.30-18.15 SALI 2 MARINA 13.8.
WILLIMIEHET 1, 6-7v. TI 17.25-18.10 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HELINÄ 18.8.
AKROMIX, 8-10v. TI 17.00-18.00 SALI 3 MICHAEL JA MIRKA 18.8.


TANSSIN PERUSTEET

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
TANSSIN PERUSTEET 1 A TO 17.15-18.15 SALI 3 ANNA-MARIA JA HELINÄ 13.8.
TANSSIN PERUSTEET 1 B KE 17.30-18.30 SALI 2 ANNA-MARIA JA HELINÄ 19.8.
TANSSIN PERUSTEET 2 A+B TO 16.30-17.30 SALI 2 MARINA 13.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 A MA 18.15-19.15 SALI 2 VERA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 A KE 16.00-17.00 SALI 4 VERA
TANSSIN PERUSTEET 3 B TI 16.00-17.00 SALI 2 MARINA
TANSSIN PERUSTEET 3 B PE 16.00-17.00 SONJA-SALI MARINA 14.8.


KLASSINEN BALETTI, KARAKTERITANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
BALETTI 1 TO 18.15-19.30 SALI 2 MARINA 13.8.
BALETTI 1 PE 18.00-19.15 SONJA-SALI MARINA
BALETTI 2 MA 16.00-17.30 SALI 2 VERA
BALETTI 2 PE 16.00-17.30 SALI 3 VERA 14.8.
BALETTI 3 MA 17.30-19.00 SALI 4 KAIJA 17.8.
BALETTI 3 TI 16.00-17.30 SALI 4 KAIJA
BALETTI 3 KE 16.00-17.30 SONJA-SALI KAIJA
BALETTI 4-5 MA 16.00-17.30 SALI 4 KAIJA, ARJA JA KIRSI
BALETTI 4-5 TO 16.00-17.30 SALI 4 KAIJA, MAIJA JA KIRSI 13.8.
BALETTI 4-5 PE 19.00-20.30 SALI 3 KAIJA JA MAIJA
BALETTI 6-7 MA 19.00-20.30 SALI 4 KAIJA, ARJA, KIRSI JA MAIJA
BALETTI 6-7 TI 17.30-19.00 SALI 4 KAIJA, ARJA, KIRSI JA MAIJA
BALETTI 6-7 KE 17.30-19.00 SONJA-SALI KAIJA, KIRSI JA MAIJA
BALETTI 6-7 TO 19.00-20.30 SALI 4 KAIJA, KIRSI JA MAIJA 13.8.
TEINIBALETTI 1 LA 11.30-12.45 SALI 4 SINI 15.8.
TEINIBALETTI 2 PE 17.45-19.00 SALI 4 SINI 14.8.
KARAKTERI 1 TI 17.45-19.00 SALI 2 MARINA 18.8.
KARAKTERI 2 PE 17.30-19.00 SALI 3 VERA 14.8.
KARAKTERI 3 TI 19.00-20.30 SALI 2 MARINA 18.8.


JUST DANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JUST DANCE TO 17.15-18.15 SONJA-SALI ANU 13.8.


NYKYTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
NYKYTANSSI 2 PE 16.15-17.45 SALI 4 SINI 14.8.
NYKYTANSSI 2 LA 12.45-14.00 SALI 4 SINI
NYKYTANSSI 3-4 PE 19.15-20.45 SALI 4 SINI 14.8.
NYKYTANSSI 3-4 LA 10.00-11.30 SALI 4 SINI


JAZZTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JAZZTANSSI 1 PE 18.15-19.30 SALI 2 ANU 14.8.
JAZZTANSSI 2-3 TO 16.00-17.15 SONJA-SALI ANU 13.8.
JAZZTANSSI 2-3 PE 16.15-17.45 SALI 2 ANU
JAZZTANSSI 4 TO 19.40-21.00 SONJA-SALI ANU 13.8.
JAZZTANSSI 4 LA 11.30-13.00 SONJA-SALI ANU


SHOWJAZZ

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
SHOWJAZZ 1 TO 16.00-17.15 SALI 3 ANNA-MARIA JA HELINÄ 13.8.
SHOWJAZZ 2-3 TI 16.00-17.15 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HELINÄ
SHOWJAZZ 2-3 TO 18.15-19.30 SALI 3 ANNA-MARIA JA HELINÄ 13.8.
SHOWJAZZ 4 TI 19.00-20.30 SALI 4 VERA 18.8.
SHOWJAZZ 4 KE 19.20-20.50 SALI 4 VERA
SHOWJAZZ 5 TI 19.35-21.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HELINÄ 18.8.
SHOWJAZZ 5 KE 19.30-21.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HELINÄ


STREET DANCE, BREAKDANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
STREET DANCE 1 A, yli 10v. MA 17.00-18.00 SALI 3 MIRKA 17.8.
STREET DANCE 2 MA 16.00-17.00 SALI 3 MIRKA 17.8.
STREET DANCE 3 MA 18.15-19.15 SALI 3 MIRKA 17.8.
STREET DANCE 4 MA 19.25-20.40 SALI 3 MIRKA 12.8.
BREAKDANCE 1 MA 17.00-18.00 SONJA-SALI HISKI 17.8.
BREAKDANCE 2 KE 16.00-17.00 SALI 2 HISKI 19.8.
BREAKDANCE 3 KE 17.00-18.00 SALI 2 HISKI 19.8.
BREAKDANCE 4 MA 18.00-19.15 SONJA-SALI HISKI 17.8.
BREAKDANCE 4 KE 19.00-20.15 SALI 2 HISKI


AIKUISTEN RYHMÄT, WILLIMAMAS & -PAPAS

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
AIKUISTEN JUST DANCE KE 18.30-19.30 SALI 3 ANNA-MARIA JA HELINÄ 19.8.
AIKUISTEN BALETTI 1A MA 19.15-20.30 SALI 2 VERA 17.8.
AIKUISTEN BALETTI 2-3 A KE 18.00-19.15 SALI 4 VERA 19.8.
AIKUISTEN BALETTI 2-3 B TO 19.30-20.45 SALI 2 MARINA 13.8.
AIKUISTEN BALETTI 4 MA 19.30-20.45 SONJA-SALI MARINA 17.8.
AIKUISTEN NYKYTANSSI TI 18.15-19.30 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HELINÄ 18.8.
AIKUISTEN JAZZTANSSI 1 PE 19.30-20.45 SONJA-SALI ANU 14.8.
AIKUISTEN JAZZTANSSI 2-3 TO 18.15-19.30 SONJA-SALI ANU 13.8.
AIKUISTEN STREET DANCE TI 19.00-20.00 SALI 3 MICHAEL JA MIRKA 18.8.
WILLIÄIJÄT TI 20.00-21.15 SALI 3 MICHAEL JA MIRKA 18.8.
WILLIMAMAS & -PAPAS TO 19.40-20.40 SALI 3 ANNA-MARIA JA HELINÄ 13.8.


PONTUS

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI MA 16.00-16.45 PONTUKSEN KOULUN LIIKUNTASALI MARINA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET MA 15.00-16.00 PONTUKSEN KOULUN LIIKUNTASALI MARINA 17.8.


JOUTSENO

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI 4-6v. MA 17.00-17.45 JOUTSENON PÄIVÄKODIN LIIKUNTASALI ANNA-MARIA JA HELINÄ 17.8.
TANSSIN PERUSTEET MA 18.00-19.00 JOUTSENON PÄIVÄKODIN LIIKUNTASALI ANNA-MARIA JA HELINÄ 17.8.


RUOHOLAMPI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI TO 16.00-16.45 LAPPEEN KOULUN LIIKUNTASALI (käynti pihan kautta) VERA 13.8.
TANSSIN PERUSTEET TO 15.00-16.00 LAPPEEN KOULUN LIIKUNTASALI (käynti pihan kautta) VERA 13.8.


TAAVETTI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI KE 17.30-18.15 TAAVETTIHALLI MARINA 19.8.
TANSSIN PERUSTEET KE 16.30-17.30 TAAVETTIHALLI MARINA 19.8.
JUST DANCE KE 18.15-19.30 TAAVETTIHALLI MARINA 19.8.