Lukujärjestys

LUKUJÄRJESTYS HINNASTO KOULUTUSSÄÄNNÖT LUKUVUOSI TOIMIPISTEET OPETUSSUUNNITELMA VARUSTEET TANSSIETIKETTI MUUTOSILMOITUKSET

LAPPEENRANNAN TANSSIOPISTO LUKUVUOSI 2017-2018

Klikkaamalla koulutuksen nimeä/toimipistettä näet lukujärjestyksen.


TAAPERO JA VANHEMPI, LAPSI JA VANHEMPI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
TAAPERO JA VANHEMPI TI 17.00-17.45 SALI 2 MARINA 15.8.
LAPSI JA VANHEMPI A LA 10.00-10.45 SALI 2 MARINA 19.8
LAPSI JA VANHEMPI B MA 18.00-18.45 SALI 2 VERA 14.8.


LASTENTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI A4 LA 10.45-11.30 SALI 2 MARINA 19.8.
LASTENTANSSI B4 TO 17.30-18.15 SALI 2 MARINA 17.8.
LASTENTANSSI A5 KE 17.00-17.45 SALI 2 HELINÄ 16.8.
LASTENTANSSI B5 PE 17.15-18.00 SALI 3 ANNA-MARIA 18.8.
LASTENTANSSI A6 LA 12.30-13.15 SALI 2 MARINA 19.8.
LASTENTANSSI B6 PE 18.00-18.45 SALI 2 HELINÄ 18.8.


POIKIEN TUNNIT

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
WILLIPOJAT 1, 5-7 v. PE 17.00-17.45 SALI 2 HELINÄ 18.8.
WILLIPOJAT 2, 5-7v. TI 17.45-18.30 SALI 2 ANNA-MARIA 15.8.
WILLIMIEHET 1, 7-8 v. TI 18.00-19.00 SALI 3 MICHAEL 15.8.
WILLIMIEHET 2, 7-8 v. KE 17.00-18.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA 16.8.
AKROMIX, yli 9v. MA 18.15-19.15 SALI 3 MICHAEL 14.8.


TANSSIN PERUSTEET

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
TANSSIN PERUSTEET 1 A, 7 v. PE 17.00-18.00 SALI 4 MARINA 18.8.
TANSSIN PERUSTEET 1 B, 7 v. TO 18.15-19.15 SALI 2 VERA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET 2 A, 8 v. PE 18.00-19.00 SALI 4 MARINA 18.8.
TANSSIN PERUSTEET 2 B, 8 v. MA 16.45-17.45 SONJA-SALI VERA 14.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 A, 9 v. TO 16.15-17.15 SALI 2 MARINA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 A, 9 v. PE 16.00-17.00 SALI 4 MARINA
TANSSIN PERUSTEET 3 B, 9 v. MA 15.45-16.45 SONJA-SALI VERA 14.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 B, 9 v. TO 15.45-16.45 SALI 4 VERA


KLASSINEN BALETTI, KARAKTERITANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
SIVUAINEBALETTI 1 MA 18.45-20.00 SALI 2 VERA 14.8.
SIVUAINEBALETTI 2 TO 19.30-20.45 SALI 4 HELINÄ 17.8.
BALETTI 1 TO 18.15-19.30 SALI 4 HELINÄ/ KAIJA 17.8.
BALETTI 1 PE 15.45-17.00 SALI 2 HELINÄ/ KAIJA
BALETTI 2 KE 18.15-19.45 SALI 3 VERA 16.8.
BALETTI 2 TO 16.45-18.15 SALI 4 VERA
BALETTI 3 MA 18.45-20.15 SONJA-SALI HELINÄ/ KAIJA 14.8.
BALETTI 3 TO 15.45-17.15 SALI 3 HELINÄ/ KAIJA
BALETTI 3 PE 18.45-20.15 SALI 2 HELINÄ/ KAIJA
BALETTI 4 TI 17.30-19.00 SALI 4 LOTTA 15.8.
BALETTI 4 KE 17.45-19.15 SALI 2 LOTTA
BALETTI 4 PE 19.00-20.30 SONJA-SALI LOTTA
BALETTI 5 TI 19.00-20.30 SALI 4 LOTTA 15.8.
BALETTI 5 KE 19.15-21.00 SONJA-SALI LOTTA
BALETTI 5 TO 18.45-20.15 SONJA-SALI LOTTA
BALETTI 5 PE 16.00-17.30 SONJA-SALI LOTTA
KARAKTERI 1 TI 15.45-17.00 SALI 2 MARINA 15.8.
KARAKTERI 2 LA 13.00-14.30 SONJA-SALI LOTTA 19.8.


JUST DANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JUST DANCE 2A KE 16.00-17.00 SALI 2 HELINÄ 16.8.
JUST DANCE 2B MA 17.45-18.45 SONJA-SALI HELINÄ 14.8.


NYKYTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
NYKYTANSSI 1 KE 15.45-17.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA 16.8.
NYKYTANSSI 2 PE 16.00-17.15 SALI 3 SINI 18.8.
NYKYTANSSI 2 LA 10.00-11.15 SALI 4 SINI
NYKYTANSSI 3 PE 17.30-19.00 SONJA-SALI SINI 18.8.
NYKYTANSSI 3 LA 11.15-12.45 SALI 4 SINI


JAZZTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JAZZTANSSI 1 PE 18.00-19.15 SALI 3 ANNA-MARIA 18.8.
JAZZTANSSI 2 PE 19.00-20.15 SALI 4 SINI 18.8.
JAZZTANSSI 2 LA 12.45-14.00 SALI 4 SINI
JAZZTANSSI 3 TI 16.00-17.30 SONJA-SALI TANJA 15.8.
JAZZTANSSI 3 KE 18.30-20.00 SALI 4 TANJA
JAZZTANSSI 4 MA 17.30-19.00 SALI 4 TANJA 14.8
JAZZTANSSI 4 TI 17.30-19.00 SONJA-SALI TANJA


SHOWJAZZ

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
SHOWJAZZ 1 KE 15.45-17.00 SALI 4 TANJA 16.8.
SHOWJAZZ 1 LA 12.45-14.00 SALI 3 EMILIA
SHOWJAZZ 2 TI 16.15-17.30 SALI 4 ANNA-MARIA 15.8.
SHOWJAZZ 2 PE 19.15-20.30 SALI 3 ANNA-MARIA
SHOWJAZZ 3 MA 16.00-17.30 SALI 4 TANJA 14.8.
SHOWJAZZ 3 TI 19.00-20.30 SONJA-SALI TANJA
SHOWJAZZ 4 MA 19.00-20.30 SALI 4 TANJA 14.8.
SHOWJAZZ 4 KE 17.00-18.30 SALI 4 TANJA
PARIKOREOGRAFIA TO 16.00-17.30 SONJA-SALI ANNA-MARIA JA HISKI 17.8.


STREET DANCE, BREAKDANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
STREET DANCE 1 A, 10-12v. MA 17.00-18.00 SALI 3 MICHAEL 14.8.
STREET DANCE 1 B, yli 13v. TI 15.45-16.45 SALI 3 MICHAEL 15.8.
STREET DANCE 2 MA 16.00-17.00 SALI 3 MICHAEL 14.8.
STREET DANCE 3 TI 16.45-17.45 SALI 3 MICHAEL 15.8.
STREET DANCE 4 KE 17.15-18.15 SALI 3 MICHAEL 16.8.
STREET DANCE 5 TI 19.00-20.30 SALI 3 MICHAEL 15.8.
STREET DANCE 5 KE 16.00-17.15 SALI 3 MICHAEL
BREAKDANCE 1 MA 15.45-16.45 SALI 2 HISKI 14.8.
BREAKDANCE 2 TO 18.15-19.15 SALI 3 HISKI 17.8.
BREAKDANCE 3 MA 16.45-18.00 SALI 2 HISKI 14.8.
BREAKDANCE 2/3 TO 17.15-18.15 SALI 3 HISKI 17.8.


AIKUISTEN RYHMÄT, WILLIÄIJÄT

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
AIKUISTEN JUST DANCE TI 18.30-19.45 SALI 2 ANNA-MARIA 15.8.
AIKUISTEN BALETTI 1 TO 19.15-20.30 SALI 2 MARINA 17.8.
AIKUISTEN BALETTI 2 TO 17.30-18.45 SONJA-SALI LOTTA 17.8.
AIKUISTEN NYKYTANSSI TI 19.45-21.00 SALI 2 ANNA-MARIA 15.8.
AIKUISTEN JAZZTANSSI KE 18.00-19.15 SONJA-SALI ANNA-MARIA 16.8.
WILLIÄIJÄT MA 19.15-20.30 SALI 3 MICHAEL 14.8.


PONTUS

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI MA 15.45-16.30 HELINÄ 28.8.
TANSSIN PERUSTEET MA 14.45-15.45 HELINÄ 28.8.
JUST DANCE MA 13.45-14.45 HELINÄ 28.8.


JOUTSENO

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI A, 6-7 v. MA 18.00-18.45 ANNA-MARIA 14.8.
LASTENTANSSI B, 4-5 v. MA 17.15-18.00 ANNA-MARIA 14.8.
TANSSIN PERUSTEET, 8-10 v. MA 16.00-17.00 ANNA-MARIA 14.8.
JUST DANCE, yli 10 v. MA 15.00-16.00 ANNA-MARIA 14.8.


PUUMALA

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI TI 17.15-18.00 VERA 22.8.
TANSSIN PERUSTEET TI 16.15-17.15 VERA 22.8.
JUST DANCE TI 15.15-16.15 VERA 22.8.


TAAVETTI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI KE 17.30-18.15 MARINA 16.8.
TANSSIN PERUSTEET KE 16.30-17.30 MARINA 16.8.
JUST DANCE KE 18.15-19.30 MARINA 16.8.


TIRIKAN PÄIVÄKOTI

MUSIIKKILIIKUNTATUNNIT PÄIVÄ OPETTAJA ALKAA
MUURAHAISET TO ANNA-MARIA 7.9.
PERHOSET TO ANNA-MARIA 7.9.
LEPPÄKERTUT TI MARINA 5.9.
MEHILÄISET TI MARINA 5.9.