Lukujärjestys 2021-2022

LUKUJÄRJESTYS 2021-2022 HARRASTUSTUKI 2021 HINNASTO KOULUTUSEHDOT LUKUVUOSI TOIMIPISTEET OPETUSSUUNNITELMA TANSSITARVIKKEET TANSSIETIKETTI MUUTOSILMOITUKSET

LAPPEENRANNAN TANSSIOPISTO LUKUVUOSI 2021-2022

Klikkaamalla koulutuksen nimeä/toimipistettä näet lukujärjestyksen. Jos katsot lukujärjestystä mobiililaitteella, näet tanssitunnin kellonajan ja opettajan nimen pyyhkäisemällä näyttöä hieman vasemmalla tai kääntämällä laitteen vaaka suuntaan.


LAPSI-VANHEMPI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LAPSI-VANHEMPI TO 17.15-18.00 SALI 2 MARINA 19.8.


LASTENTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI A 4-5 TO 17.15-18.00 SONJA-SALI ANU 19.8.
LASTENTANSSI B 4-5 LA 10.45-11.30 SONJA-SALI ANNA-MARIA 21.8.
LASTENTANSSI A 5-6 MA 17.30-18.15 SONJA-SALI VERA 16.8.
LASTENTANSSI B 5-6 TI 17.00-17.45 SALI 2 MARINA 17.8.
LASTENTANSSI A 6 PE 17.15-18.00 SALI 3 ANU 20.8..


POIKIEN TUNNIT

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
WILLIPOJAT, 5-6v. TO 18.15-19.00 SONJA-SALI ANU 19.8.
WILLIMIEHET A+B, 6-7v. TI 18.00-18.45 SALI 2 MARINA 17.8.
AKROMIX, 8-10v. TI 16.45-17.45 SALI 3 MICHAEL 17.8.


TANSSIN PERUSTEET

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
TANSSIN PERUSTEET 1 A+B MA 18.15-19.15 SONJA-SALI VERA 16.8.
TANSSIN PERUSTEET 2 A+B PE 17.00-18.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA 20.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 TI 16.00-17.00 SALI 2 MARINA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET 3 PE 16.00-17.00 SONJA-SALI MARINA


KLASSINEN BALETTI, KARAKTERITANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
BALETTI 1 A+B TO 16.00-17.15 SALI 2 MARINA 19.8.
BALETTI 1 A+B PE 18.00-19.15 SONJA-SALI MARINA
BALETTI 2 KE 17.15-18.45 SALI 2 VERA 16.8.
BALETTI 2 PE 17.30-19.00 SALI 2 VERA
BALETTI 3 MA 16.00-17.30 SONJA-SALI VERA 16.8.
BALETTI 3 KE 18.45-20.15 SALI 2 VERA
BALETTI 3 PE 16.00-17.30 SALI 2 VERA
BALETTI 4 MA 17.30-19.00 SALI 3 KAIJA 16.8.
BALETTI 4 TI 16.00-17.30 SALI 4 KAIJA
BALETTI 4-5 TO 18.00-19.30 SALI 3 KAIJA 19.8.
BALETTI 5 MA 16.00-17.30 SALI 3 ARJA, MAIJA JA KAIJA 16.8
BALETTI 5 TI 17.30-19.00 SALI 4 ARJA, KIRSI JA MAIJA
BALETTI 6-7 KE 18.30-20.00 SALI 4 MAIJA, KIRSI JA KAIJA 18.8.
BALETTI 6-7 TO 16.00-17.30 SALI 3 MAIJA, KIRSI JA KAIJA
BALETTI 7 MA 18.30-20.00 SALI 2 ARJA, MAIJA JA KAIJA 16.8.
BALETTI 7 TI 19.00-20.30 SALI 4 ARJA, KIRSI JA MAIJA
TEINIBALETTI 1 LA 11.30-12.45 SALI 4 SINI 21.8.
TEINIBALETTI 2 PE 17.45-19.00 SALI 4 SINI 20.8.
KARAKTERI 1 KE 16.00-17.15 SALI 2 VERA 18.8.
KARAKTERI 2 TI 17.30-19.00 SONJA-SALI VERA 17.8.
KARAKTERI 3 TO 19.15-20.45 SALI 2 MARINA 19.8.


JUST DANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JUST DANCE TO 17.30-18.30 SALI 4 ANNA-MARIA 19.8.


NYKYTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
NYKYTANSSI 1 KE 16.00-17.15 SONJA-SALI ANNA-MARIA 18.8.
NYKYTANSSI 2 PE 16.15-17.45 SALI 4 SINI 20.8.
NYKYTANSSI 2 LA 12.45-14.00 SALI 4 SINI
NYKYTANSSI 3-4 PE 19.00-20.30 SALI 4 SINI 20.8.
NYKYTANSSI 3-4 LA 10.00-11.30 SALI 4 SINI


JAZZTANSSI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
JAZZTANSSI 2-3 TO 16.00-17.15 SONJA-SALI ANU 19.8.
JAZZTANSSI 2-3 PE 18.15-19.45 SALI 3 ANU
JAZZTANSSI 4 TI 19.00-20.30 SONJA-SALI ANNA-MARIA 17.8.
JAZZTANSSI 4 TO 16.00-17.30 SALI 4 ANNA-MARIA


SHOWJAZZ

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
SHOWJAZZ 1 PE 16.00-17.15 SALI 3 ANU 20.8.
SHOWJAZZ 2-3 KE 17.15-18.30 SONJA-SALI ANNA-MARIA 18.8.
SHOWJAZZ 2-3 PE 19.00-20.15 SALI 2 ANNA-MARIA
SHOWJAZZ 5 TO 19.30-21.00 SALI 4 ANNA-MARIA 19.8.
SHOWJAZZ 5 LA 11.30-13.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA


STREET DANCE, BREAKDANCE

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
STREET DANCE 1-2 MA 17.00-18.00 SALI 4 MIRKA 16.8.
STREET DANCE 3 MA 18.15-19.15 SALI 4 MIRKA 16.8.
STREET DANCE 4 MA 20.00-21.00 SALI 4 MIRKA 16.8.
BREAKDANCE 1-2 KE 18.00-19.00 SALI 3 HISKI 18.8.
BREAKDANCE 3 KE 16.00-17.00 SALI 3 HISKI 18.8.
BREAKDANCE 4, TEKNIIKKA MA 19.00-20.00 SALI 3 HISKI 16.8.
BREAKDANCE 4 KE 17.00-18.00 SALI 3 HISKI 18.8.


AIKUISTEN RYHMÄT

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
AIKUISTEN JUST DANCE KE 18.45-19.45 SONJA-SALI ANNA-MARIA 18.8.
AIKUISTEN BALETTI 1 TI 18.45-20.00 SALI 2 MARINA 17.8.
AIKUISTEN BALETTI 2 TO 19.30-20.45 SALI 3 VERA 19.8.
AIKUISTEN BALETTI 3 PE 19.15-20.30 SONJA-SALI MARINA 20.8.
AIKUISTEN BALETTI 4 TO 18.00-19.15 SALI 2 MARINA 19.8.
AIKUISTEN NYKYTANSSI KE 19.45-21.00 SONJA-SALI ANNA-MARIA 18.8.
AIKUISTEN JAZZTANSSI TO 19.00-20.15 SONJA-SALI ANU 16.8.
AIKUISTEN SHOWJAZZ TO 20.15-21.15 SONJA-SALI ANU 19.8.
AIKUISTEN STREET DANCE 1 TI 17.45-18.45 SALI 3 MICHAEL 17.8.
AIKUISTEN STREET DANCE 2 TI 18.45-19.45 SALI 3 MICHAEL 17.8.
WILLIÄIJÄT TI 19.45-21.00 SALI 3 MICHAEL 17.8.
WILLIMAMAS & -PAPAS TO 18.30-19.30 SALI 4 ANNA-MARIA 19.8.


MYLLYMÄKI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI, 4-6v. TI 16.00-16.45 MYLLYMÄEN KOULU VERA 17.8.


RUOHOLAMPI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI, 4-6v. TO 16.00-16.45 LAPPEEN KOULU VERA 19.8.
TANSSIN PERUSTEET,7-9v. TO 15.00-16.00 LAPPEEN KOULU VERA 19.8.


PONTUS

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI, 4-6v. MA 16.00-16.45 PONTUKSEN KOULU MARINA 16.8.
TANSSIN PERUSTEET, 7-9v. MA 15.00-16.00 PONTUKSEN KOULU MARINA 16.8.


JOUTSENO

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI , 4-6v. TI 17.30-18.15 JOUTSENON KOULU ANNA-MARIA 17.8.
TANSSIN PERUSTEET, 7-9v. TI 16.30-17.30 JOUTSENON KOULU ANNA-MARIA 17.8.


TAAVETTI

OPETUSRYHMÄ PÄIVÄ AIKA SALI OPETTAJA ALKAA
LASTENTANSSI, 4-6v. KE 16.30-17.15 TAAVETTIHALLI MARINA 18.8.
LASTENTANSSI/TANSSIN PERUSTEET, 6-9v. KE 17.15-18.00 TAAVETTIHALLI MARINA 18.8.
JUST DANCE, 10v.-> KE 18.00-19.15 TAAVETTIHALLI MARINA 18.8.
AIKUISTEN JUST DANCE KE 19.15-20.15 TAAVETTIHALLI MARINA 18.8.